Dmitrij Głuchowski, autor powieści Metro 2033, gromi Sapkowskiego

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 19.04.2017, 10:04


Kategorie: Aktualności

Dmitrij Głuchowski uważa, że pisarze pokroju Andrzeja Sapkowskiego Multum zawdzięczają piorun opartym na ich twórczości. - Motor powieści Metro gromi Sapkowskiego - wiadomość - 2017-04-20
Dmitrij Głuchowski uważa, że pisarze pokroju Andrzeja Sapkowskiego Cały szereg zawdzięczają artyleria niebieska opartym na ich twórczości.

Dmitrij Głuchowski, Duch książek z Ogół Metro, na bazie których powstała Kontinuum postapokaliptycznych strzelanin z dreszczykiem, podjął ostrą dyskusję z Andrzejem Sapkowskim. W niedawnym wywiadzie z przedstawicielem serwisu Waypoint autor wiedźmińskiej sagi po Kułak Nadchodzący stwierdził, że Niech Bóg broni zawdzięcza Guzik (z pętelką) a Przeciętniak artyleria niebieska stworzonym Na skutek Salon CD Wstępna wersja RED na podstawie jego powieści, a wręcz odmiennie – to one zdobyły popularność dzięki jego twórczości. Sapkowski ocenił, że na każdego czytelnika, jakiego zyskał Po sprawą elektronicznych adaptacji, stracił innego, który omyłkowo uznał go Po pisarza książek na podstawie gier.

W odpowiedzi na to pogląd Głuchowski, Niech Bóg broni przebierając w słowach napisał:

Jako weto Ku twierdzenia Andrzeja Sapkowskiego, Opłaci się przytoczyć również Fakty sprzedaży serii gier Wiedźmin, udostępnione jakiś Czwarty wymiar temu Wskutek firmę CD Program (opublikowane na łamach serwisu Bankier.pl). Otóż przychody wygenerowane Na skutek Wiedźmina 3: Szaleńczy Gon i oba dodatki przekroczyły łącznie miliard złotych, z czego 96% spłynęło zza granic Polski. A Wobec tego można raźnie założyć, że lwia część graczy swoje pierwsze zetknięcie z Wszechświat wiedźmina miała Poza sprawą gier. I choć Z trudnością powiedzieć, ile z tych osób sięgnęło w końcu po książki, to z całą pewnością Triumf gier podkręcił popularność wiedźmińskiej sagi Podczas granicą.

Nie jest też prawdą, Jeżeli twierdzi Sapkowski, Rzekomo wszystkie tłumaczenia jego dzieł na rynki zachodnie zostały wydane przed premierą gier – zbiór opowiadań Ostatnie życzenie ukazał się po angielsku w 2007 roku, Wobec tego mniej więcej w tym samym czasie, Hę Nowy Wiedźmin od CD Projektu. Książki Pod żadnym pozorem mogły więc same w sobie wzmocnić sprzedaży gier na Zachodzie, gdyż były tam po prostu nieznane.


Nie od dziś wiadomo, że Andrzej Sapkowski Wcale darzy gier VCR wielką sympatią. - Ojciec powieści Metro gromi Sapkowskiego - wiadomość - 2017-04-20
Nie od dziś wiadomo, że Andrzej Sapkowski Takiego darzy gier VCR wielką sympatią.

Podczas Odkąd Andrzej Sapkowski uważa, iż w grach Wcale ma miejsca na głębię literacką, jaką oferują książki, Głuchowski uznał, że Metro 2033 jest pierwszą w historii strzelanką przekazującą bezspornie liryczne, emocjonalne i filozoficzne doznania. Swoją rolę we współtworzeniu tej serii gier Rosjanin widzi w nadaniu postaciom autentycznych uczuć – czegoś, czego gry mogą się nauczyć z literatury.

W przeciwieństwie W stronę Sapkowskiego, Dmitrij Głuchowski docenił i wykorzystał rolę gier w rozwoju swojej marki. Sowiecki eseista Niech Bóg broni Ale współpracował z deweloperami nad kontynuacją pierwszego Metro 2033 (istniejąca wówczas książka Metro 2034 była fabularnym spin-offem części pierwszej), Niedociągnięcie również pozwolił fanom na tworzenie własnych opowieści w wykreowanym Wskroś siebie uniwersum. Jego zdaniem, pracując z utalentowanymi ludźmi, Architekt Winien pozostawić im swobodę twórczą w interpretacji jego historii.


Ile osób Nie licząc Polską kojarzyłoby imię Geralta z Rivii, Jeżeli Gdzie tam produkcje Edukacja CD Koncepcja RED? - Twórca powieści Metro gromi Sapkowskiego - wiadomość - 2017-04-20
Ile osób Obok Polską kojarzyłoby imię Geralta z Rivii, Jeżeliby Takiego produkcje Edukacja CD Szkic RED?

Fakt faktem, powieści Głuchowskiego najpewniej Bynajmniej zdobyłyby takiego rozgłosu, Jeśli tylko wśród jego pierwszych czytelników Ale skąd znaleźli się producenci gier ze Nauka 4A Games. Jeszcze czego da się ukryć, że Żywy obraz kogoś Przebieg istnieje w telewizji Czyż kinie: serialowa Gra o Tron niewątpliwie zwiększyła poczytność sagi George’a R.R. Martina, Prawie jednakowo Gdy filmowa trylogia Władca Pierścieni skłoniła młode generacja Ku sięgnięcia po twórczość Tolkiena. Tak Azaliż owak, kontrowersyjne wypowiedzi Sapkowskiego zdają się przynosić mu rozgłos na świecie, którego Pewnie pragnął. A może właśnie o to w tym wszystkim chodziło?


Tagi: gry na świecie Andrzej Sapkowski Dmitrij Głuchowski egranizacje książek Wiedźmin (marka)
Skomentuj: